Ohlédnutí se za minulou sezónou

Vážení čtenáři a fanoušci fotbalu,
dovolte mi, abych několika řádky zhodnotil náš první ročník v Okresním přeboru. Podzimní část jsme odehráli překvapivě velmi dobře, v polovině soutěže jsme v tabulce skončili na skvělém čtvrtém místě. Po zimní přestávce, kterou jsme si zpestřili každoročním soustředěním na Rusavě, jsme v březnu začali druhou půlku soutěže. 

Většina utkání se nám podařila, hlavně na domácí půdě, kde jsme na jaře ani jednou neprohráli! Venkovní zápasy už tak úspěšné nebyly a některé ztracené body nás dost mrzely. Šlo především o ztrátu tří bodů v Lazníkách, kdy soupeř srovnal skóre v poslední vteřině na 2:2. Nejhorším zápasem této sezóny bylo utkání ve Staré Vsi, kde jsme prohráli 1:0. Tam nešlo jen o prohru, ale především o předvedenou hru a také nevhodné chování na obou stranách. Emoce se ale uklidnily a nakonec jsme celkově obsadili krásné šesté místo (s celkovým počtem 43 bodů, skóre 69:42). Ještě musím zmínit nejlepšího střelce Okresního přeboru, Jarka Škutu, který s fotbalovým kolegou z Domaželic nastřílel 30 gólů! To stojí za velkou pochvalu.

Teď před námi stojí těžký úkol. Během prázdnin musíme udržet naše posily a navíc získat další, protože Okresní přebor je velmi dlouhá soutěž a není lehké ji odehrát jen se 13ti lidmi. Doufám, že se nám podaří do dalšího ročníku mít stejně kvalitní tým a příští ročník bude stejně úspěšný, ne-li lepší.

Nakonec patří mé poděkování všem hráčům, asistentům, sponzorům, fanouškům a lidem, kteří našemu týmu poskytují zázemí, bez vás všech by to zkrátka nešlo. Přeji všem krásné, slunné léto a na podzim se uvidíme na hřišti.

Radim Švábek, trenér

 

Tento článek byl vydán ve zpravodaji obce skalička č.2/2015